Bakan Kurum Çumra’ya 2. büyük müjdeyi verdi

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, Çumra Organize Sanayisine yönelik genişleme sahası olan 8,5 Milyon metre karelik bir alana sahip olacak yeni organize sanayi alanı bölgesi için 6 aylık çalışmalarında sona gelindiğini dile getirerek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan yeni tahsis alanı için onayı aldıklarını duyurdu.

Bakan Kurum Çumra’ya 2. büyük müjdeyi verdi
15 Ekim 2019, Salı günü, saat 10:06 'de eklendi.
Bu kapsamda planlan yeni organize sanayi alanı içinde 400 yeni fabrika kurulabilecek ve 3.400 Konya dönümü alana tekabül eden 8,5 Milyon metre karelik bir alan, bölge ekonomisine ve istihdamına  geniş anlamda katkı sağlaması bekleniyor. 

TAHSİS İŞLEMİ BİR KAÇ AY İÇİNDE GERÇEKLEŞECEK
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, uzun soluklu çalışmalarının ardından belirli bir aşamaya gelinen ve Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum'dan da Çumra Organize  Sanayinin yeni genişleme sahası olan tahsis alanı  ile ilgili sözü aldıklarını belirtti.

Oflaz açıklamasında, "6 aydır Konya Valimiz Cüneyt Orhan Toprak'a ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'ın da destekleriyle belli bir noktaya getirdiğimiz tahsis alanı ile ilgili çalışmamızın sözünü Sayın Bakanımız Murat Kurum'dan aldık. Valimiz Cüneyt Orhan Toprak'a, Çumralı hemşehrilerim adına  çok özel teşekkürlerimizi arz ediyorum. Tahsis işlemi bir kaç ay içinde gerçekleşiyor. İlçemize bölgemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ