Başkan Pekyatırmacı camide çocuklarla bir araya geldi

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Merkez Camii'nde yaz Kuran kursu eğitimi alan çocuklarla bir araya geldi. Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi'nin camide sahnelediği Hacivat ve Karagöz gölge oyunu da çocuklara neşeli anlar yaşattı.

Başkan Pekyatırmacı camide çocuklarla bir araya geldi
01 Ağustos 2021, Pazar günü, saat 10:38 'de eklendi.
Fırsat buldukça çocuklarla ve gençlerle bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Selçuklu Merkez Camii'nde Kuran eğitimi alan çocukları ziyaret etti.

Başkan Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi tarafından sahnelenen Hacivat Karagöz gölge oyununu da çocuklarla izleyerek onların heyecanına ortak oldu. Ayrıca Hacivat, Karagöz gölge oyunu yaz boyunca Selçuklu'daki camileri gezerek çocuklara keyifli anlar yaşatmaya devam edecek. 
Oyun sonrasında çocuklara hitap eden Başkan Ahmet Pekyatırmacı, cami merkezli hayatın çok önemli olduğuna vurgu yaptı.
Başkan Pekyatırmacı sözlerini şöyle sürdürdü: " Sizleri böyle camide görmek bizi çok mutlu ediyor. Camide hem Kuran öğreniyor hem de temel dini bilgileri öğreniyorsunuz bu bizleri sevindiriyor. Sizlerin hoşuna giden Selçuklu Sanat Akademimizin sahnelediği  Hacivat,Karagöz oyunumuz da bundan sonra tüm camileri dolaşacak ve Kuran öğrenen tüm çocuklarımız bu keyifli oyunu izleyebilecek. Siz bizim geleceğimizsiniz bizler inşallah bundan sonraki süreçlerde de  dini bilgilerin yanında  milli ve manevi değerleri öğrenmenize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Gelecekte bütün makamlarda sizler olacaksınız o yüzden sizlerin en iyi şekilde yetişmesi ve tüm donanımlara sahip olmanız bizler için çok önemli. Sizi burada gördüğümüz için son derece mutluyuz. Camileri hiç bırakmayın okul döneminde de mutlaka camiye gelin. Camide hem eğitim alıyorsunuz hem sohbet ediyorsunuz hem de oyunlar oynuyorsunuz böylelikle hem günü dolu dolu geçiriyorsunuz hem de Allah nezdinde kıymetli ve değerli bir yerde oluyorsunuz. Her zaman sizleri burada görmek istiyoruz.” Başkan Pekyatırmacı, eğitim alan sınıfları da ziyaret ederek çocuklarla sohbet etti. Ziyaret Selçuklu Belediyesi'nin kurs öğrencilerine verdiği yemek ikramıyla son buldu. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ