Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Beyşehir’de polis göl sularında tabanca aradı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, göl kıyısında sulara atıldığı ileri sürülen ruhsatsız tabanca, polis ekipleri kontrolünde dalgıçların desteğiyle yürütülen arama çalışmalarıyla uzun süre arandı.

Beyşehir’de polis göl sularında tabanca aradı
18 Ekim 2017, Çarşamba günü, saat 16:57 'de eklendi.

Edinilen bilgiye göre, R. Ö., Beyşehir Emniyet Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak, Vuslat Parkı'nda gezerken gördüğü polisten korkarak yanında bulundurduğu ruhsatsız tabancayı göl sularına attığını öne sürdü.

R.Ö., silahı M.B. isimli bir kişiden satın aldığını ileri sürerken, polis ekipleri savcılığın başlattığı soruşturma kapsamında göl kıyısında arama çalışması gerçekleştirdi.

R.Ö.'nün attığını ileri sürdüğü derinliği diz boyunu geçmeyen yosun ve otlarla kaplı balçık kesimde arama çalışmaları yürütüldü.

Vuslat Parkı'ndaki göl kıyısında seyyar iskele ile Aşk Adası arasındaki göl sularında  Beyşehir Belediyesi dalgıç ekiplerinin de destek verdiği çalışmayla, polis ekipleri kontrolünde elle ve gözle dip arama-tarama çalışması gerçekleştirildi.

Yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından göl sularına siyah poşet içerisinde atıldığı iddia edilen tabancaya ulaşılamadı.

Bu arada, olayla ilgili olarak  R.Ö.'nün verdiği ifade doğrultusunda polis tarafından gözaltına alınan ve adliye sevk edilen  M.B.'nin ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığu öğrenildi. 

Bu haber 2085 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ