Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Beyşehir’de tekvando kuşak terfi sınavları yapıldı

Beyşehir Belediyespor Tekvando Spor Okulu'nda kuşak terfi sınavı heyecanı yaşandı.

 Beyşehir’de tekvando kuşak terfi sınavları yapıldı
25 Nisan 2019, Perşembe günü, saat 11:09 'de eklendi.

Beyşehir Belediyesi Tekvando Spor Kulübü Antrenörü Nafiz Çakır, Beyşehir Gençlik Merkezi Tesisleri'nde yapılan sınava 80 sporcusunun katıldığını söyledi. 

Çakır, tekvando branşında kuşak sınavının yılda üç kez düzenlendiğini belirtirken, başarılı olanların bir üst kuşağa terfi ettiğini belirterek, "Sınava 80 sporcumuz katıldı. Siyah kuşak sahibi 20 sporcumuz da sınav sonrasında salondaki gösterisiyle adeta nefesleri kesti." dedi. 

Ailelerin yoğun ilgi ve desteğiyle tekvando branşında Beyşehir'de altyapının çok daha iyi noktalara geldiğini  aktaran Çakır, şöyle konuştu: 

"Şu anda Beyşehirli sporcularımız ana lig müsabakalarına katılıyor. 5-6 sporcumuz buralarda elde ettiği birinciliklerle geleceğe dair güzel sinyaller veriyor. Tekvando altyapımız şu anda çok iyi noktada bulunuyor. Burada kuşak sınavına katılanlar içerisinde yakın gelecekte çok iyi sporcular çıkabilecek kabiliyette isimler var. Biz onların üzerine de çok eğiliyoruz. Kısmet olursa bu sporcularımız çok iyi çalışıp, aileleri de gerekli destekleri verirse önümüzdeki yıllarda Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ülkemiz adına boy göstereceklerini, milli formayı giyerek önemli başarılara imza atacaklarına inanıyoruz."

 

Bu haber 588 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ