Engelli vatandaşın motorunu çaldılar!

Konya'da yaşayan bedensel engelli vatandaşın elim ayağım dediği motoru çalındı. Tek isteği motorunun bir an önce bulunması…

Engelli vatandaşın motorunu çaldılar!
19 Ekim 2021, Salı günü, saat 15:46 'de eklendi.
Hayatını kolaylaştırmak için motor yaptırmıştı ama hırsızlar ona da acımadı. Konya da yaşayan 64 yaşındaki Mustafa Bozkaya, bundan 20 yıl önce bedensel engelinden dolayı kendisi için özel bir motor yaptırdı.

Motorunu her zamanki yerinde göremeyen Bozkaya, o anları şöyle anlattı: "Engelli bir vatandaşım, motorum vardı, her işi onla hallederdim. Cumartesi sabah işe gitmek için aşağıya indiğimde motor yerinde yoktu. Tabi şok oldum, sağa sola baktım yoktu. O an olduğum yere bayılacaktım neredeyse. Sonra motorun çalındığını anladım, 155'i aradım. Karakolda ifademizi aldılar. 4 gün oldu hala bir haber yok.” 

Çalınan motor Mustafa Bozkaya'nın eli ayağıydı 
Duyarlı vatandaşlara seslenen Bozkaya, "Gören olursa özellikle haber etmesini rica ediyorum. 20 yıl önce kendim özel olarak yaptırmıştım. Benim elim ayağımdı, sabah-akşam her işimi onunla hallediyordum. İşe onunla gidip geliyordum ama çalındı şimdi mağdur oldum.” ifadelerini kullandı.

(Haber: Kerim Cengil – Nedime Korkmaz)
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ