Reklam

Konya’da koronavirüs denetimleri sürüyor

Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlere katılarak esnafları ve vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları noktasında uyardı.

Konya’da koronavirüs denetimleri sürüyor
11 Ağustos 2020, Salı günü, saat 12:24 'de eklendi.
İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında kent genelinde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler devam ediyor. 

Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Emniyet Müdürlüğü ile Büyükşehir Zabıta'nın Alaaddin Tepesi civarında yaptığı araç denetimlerine katılarak otobüs, dolmuş ve taksilerde yolcuları maske, sosyal mesafe, hijyen konusunda uyardı. Daha sonra iş yerlerini de denetleyen Vali Özkan ve Başkan Altay, esnafların ve vatandaşların virüsün yayılmasını önlemek için daha hassas olmasını ve kurallara riayet etmesini istedi.

Vali Özkan ve Başkan Altay, geçtiğimiz günlerde mutfak tüpünden kaynaklı gaz patlamasının yaşandığı iş yeri ve çevresinde de incelemelerde bulunarak dükkan sahibine ve çevre halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Maske, sosyal mesafe ve temizliğin önemine dikkat çeken Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise yaptığı açıklamada "Duyarlık her geçen gün artıyor ama istediğimiz yerde değiliz. Daha çok gayret lütfen.Birbirimizi uyaralım. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim" ifadelerine yer verdi. 

 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ