Konya’da 150 polis ve bekçi eş zamanlı denetime çıktı

Konya'nın Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü, dernek adı altında faaliyet gösteren yerlere baskın düzenledi. Aramalarda tabanca, tüfek, biber gazı ele geçirilirdi. Aranan kişiler tespit edildi.

Konya’da 150 polis ve bekçi eş zamanlı denetime çıktı
22 Şubat 2020, C.tesi günü, saat 08:37 'de eklendi.
Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü şehrin huzuru için denetimleri sıklaştırdı… İlçe Müdürlüğüne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği, Devriye Ekipler Amirliği, Polis Merkezi Amirliği ile Çarşı ve Mahalle Bekçilerinden oluşan 150 kişilik ekip denetime çıktı. 

Selçuklu İlçesinde dernek adı altında, önceden birden fazla mühürlenmesine rağmen faaliyet dışı çalışan iş yerler tekrar tespit edildi. 

Polis, dernek adı altında eğlence merkezi haline dönüştürülen 6 işyeri tekrar mühürledi. Yapılan aramalarda kapsam dışı bıçak, biber gazı, sahte alkol, 1 tabanca, 3 av tüfeği ve bu malzemelere ait 33 fişek ele geçirildi. 

Denetim sırasında 408 kişiyi GBT yapıldı, aranan şahıs ve yoklama kaçağı 6 kişi tespit edildi. Polis, kimlik bildirimi yapmayan 111 çalışan hakkında ise yasal işlem başlattı. 

Sigortasız işçi çalıştıran yerlere de Sosyal Güvenlik Kurumu işlem yaptı. Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü bu kapsamda denetimlerini devam ettirecek. 

 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ