Sıcaklık düşecek, sağanak etkili olacak

Meteoroloji'nin günlük hava tahminlerine göre, yurdun birçok ilinde sağanak bekleniyor. Vatandaşlardan su baskınlarına karşı tedbirli olmaları istendi.

Sıcaklık düşecek, sağanak etkili olacak
06 Mart 2021, C.tesi günü, saat 09:00 'de eklendi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurdun birçok ilinde sağanak bekleniyor.

Kuzey, iç ve batı kesimlerinin çok bulutlu olması tahmin ediliyor. Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Antalya, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Bartın, Düzce, Rize çevreleri ile Kastamonu ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 

Karadeniz'in iç kesimleri, Erzurum, Ardahan, Muş, Bitlis çevrelerinde yer yer kar yağışı görülebilir.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

Sıcaklık düşecek

Hava sıcaklıklarının yağış alan bölgelerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, sağanak ve kar yağışı görülebilecek illerde vatandaşların su baskınlarına karşı tedbirli olmalarını vurguladı.

KONYA
Konya'da ise havanın 13 derece parçalı ve az bulutlu yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer don olayı ile birlikte pus bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.Rüzgarın ise genellikle güneyli ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ