Konya şehir hastanesi ilklere ev sahipliği yapıyor

Konya Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Yandal Kliniği'nde Cerrahi Onkoloji Uzmanı Dr. Ogün Erşen ve ekibi tarafından Konya'da ilk kez bir hastanın kalın barsak kanseri kapalı yöntemle rahim ağzından çıkartıldı.

 Konya şehir hastanesi ilklere ev sahipliği yapıyor
29 Kasım 2020, Pazar günü, saat 19:48 'de eklendi.
Karın ağrısı nedeni ile Konya Şehir Hastanesi Acil Servisine başvuran hastanın yapılan radyolojik ve kolonoskopik tetkikler sonucunda "Kalın Barsak Kanseri” olduğu tespit edildi.

Konya Şehir Hastanesine başvuran ve yapılan tetkikler sonucunda kalın barsak kanseri tanısı konulan Alime Düzenli' ye (52), uluslararası literatürde NOSE (Natural Orifice Specimen Extraction) ismiyle tanımlanan operasyon başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Hastanın karnına açılan iki adet delik kullanılarak kalın barsak kanserinin laparoskopik olarak, doğuma benzer şekilde vajinal yolla çıkarıldığını belirten Dr. Ogün Erşen, bu yöntemle hastaların ameliyattan sonra ağrısız ve hızlı bir şekilde normal hayatına geri dönebileceğini belirtti.

Ameliyat sonrası taburcu olan Alime Düzenli ise "Evime döndüğümde köyümde bahçe işlerimi yapmaya devam ettim, hiç ağrım olmadı. Bize bu hizmetleri sunanlardan Allah razı olsun " diyerek yaşantısını ve son durumunu dile getirdi.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ