Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’dan önemli korona açıklaması!

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya'daki koronavirüs tedbirlerine ilişkin önemli açıklama yaptı. Vali Toprak, 'Şehir Hastanesi inşallah bu yıl içinde hizmete açılacak. Eksik olan kısımları da giderilecek. Hastanenin salgın için önceden açılmasına ilişkin talimat yok ama bakanlıktan talimat gelirse biz hazırız. ' dedi.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’dan önemli korona açıklaması!
26 Mart 2020, Perşembe günü, saat 19:39 'de eklendi.
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya'daki koronavirüs tedbirlerine ilişkin KONTV ana haberde değerlendirmelerde bulundu.

Vali Toprak, bakanlığın genelgelerine uyulması gerektiğinin bildirerek Konyalılarıe tebrik ederek 'Konyalı halkmız uyarıları yerine getirdi. Sokaklarımızda boşalma, rahatlama var.' dedi.

Sağlık çalışanlarına da teşekkür eden Vali Toprak, ''Görev geldiğinde canlarını hiçe sayıyorlar. Tebrik ediyorum' dedi.

Servis araçlarında da azaltmaya gidildiğini belirten Toprak, 'Aldığımız kararlar herkesi etkiliyor. Zorlu süreçten geçiyoruz. Devletimiz bunları telafi edecektir. Bu insanlığın karşı karşıya kaldığı süreç. Devletimiz gereğini yapacak.' dedi.

Kaşınhanı tarafında bulunan Konyaspor tesisleri Konyaspor tarafından devletin hizmetine sunulduğunu aktaran Vali Toprak, 'Hiçbir eksiğimiz yok. Çok sayıda yardım talebi geliyor.' dedi.

KONYA'DAKİ VAKA SAYISI

Vali Toprak, Konya'daki koronavirüs vaka sayısına ilişkin de 'Sayıları biliyoruz ancak Bakanlığımız açıklıyor. ' dedi.

Toprak, 65 yaş üstü vatandaşlara saygı duyulması gerektiğini aktardı.

Kılıçarslan Meydanındaki oluşturulan yapıya ilişkin de konuşan Vali Toprak, 'Koronayla ilgisi yok. Daha öncesinden planlanan ve İletişim Başkanlığının platformudur.' dedi.

Toprak şunları aktardı:

Sosyal medyada karamsarlığa iten çok paylaşım var. Bunlara itibar etmeyin. Resmi kaynaklardan gelen açıklamaları dikkate alın.

KONYA ŞEHİR HASTANESİ

Şehir Hastanesi inşallah bu yıl içinde hizmete açılacak. Eksik olan kısımları da giderilecek. Hastanenin salgın için önceden açılmasına ilişkin talimat yok ama bakanlıktan talimat gelirse biz hazırız. 


 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ