Konya’da 18 yaş altı çocuklar güneşli havanın tadını çıkardı

Konya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan 18 yaş altı çocuklar, kısıtlamadan muaf tutuldukları saatlerde dışarı çıkarak güzel havanın tadını çıkardı.

Konya’da 18 yaş altı çocuklar güneşli havanın tadını çıkardı
03 Haziran 2020, Çarşamba günü, saat 15:48 'de eklendi.
Konya'da 18 yaş altı çocuklardan bazıları, sosyal mesafe kurallarını gözeterek arkadaşlarıyla görüştü. Bazıları da park ve bahçelerde vakit geçirdi.

Birkaç gündür yağış ve soğuk havanın etkili olduğu kentte bugün güneşli ve sıcak hava, dışarı çıkma serbestisi getirilen çocukların yüzünü güldürdü. 

KULU'DA ÇOCUKLAR SOKAKTA

Konya'nın Kulu ilçesinde yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkmaları yasak olan 0-18 yaş aralığı çocuk ve gençler kısıtlamanın kaldırılmasıyla birlikte dışarı çıktı.

14:00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarına izin verilen çocuklar ile gençler, izin kapsamında yürüme mesafesi ile sınırlı olan yerlere gidebildi.

Kulu ilçesinde ise saat 14:00'da 18 yaş altı çocuk ve gençler için kaldırılan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından cadde, sokaklar yanı sıra mahalle aralarında bulunan parklarda vakit geçirdi. Sokağa çıkma izninin başlamasıyla beraber Şehit Er Arif Mutlu Parkı'na gelen çocuklar, gönüllerince oynadı. Evde canlarının çok sıkıldığını belirten çocuklar, dışarı çıkmaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi.

Haftada 2 gün ve belirli saatlerde kısıtlamanın kalkmasından memnun olduğunu söyleyen anne Öznur Uluşan, "Çocuğumun evden çıkması güzel oldu. Evde televizyon izleyip kimi zamanda tabletle oynuyordu. Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte evde sıkılmaya başlamıştı. Bizde izin günlerinde bazen ben bazen de babası tarafından böyle dışarı çıkarıyoruz. Parka getiriyoruz. Eğleniyorlar, mutlu oluyoruz. ” dedi.

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ