Konya’da 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ değerlendirme toplantısı

Konya Valisi Vahdettin Özkan başkanlığında 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü' değerlendirme toplantısı yapıldı.

 Konya’da 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ değerlendirme toplantısı
25 Kasım 2020, Çarşamba günü, saat 19:18 'de eklendi.
Kadına yönelik şiddetin engellenmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının koordinasyonunda uygulamaya konulan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” değerlendirme toplantısı Vali Vahdettin Özkan başkanlığında yapıldı.

Eylem Planı'nın etkin bir şekilde uygulanması amacıyla düzenlenen toplantıda, kadına şiddet alanında çalışan ilgili kurumların görüş ve önerileri değerlendirildi.

Son dönemde yaşanan olayların analizlerini de ele alarak benzer nitelikteki olayların yaşanmaması için alınması gereken tedbirleri değerlendiren Vali Özkan,  2021 yılı için bu alanda görev ve sorumluluk üstlenmiş tüm kurumların koordinasyon içerisinde çalışacaklarını ifade etti.

Vali Özkan, "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” değerlendirme toplantısının ardından; İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü' nedeniyle Zafer Gedavet yürüyüş yolunda kurulan bilgilendirme stantları ile İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü bünyelerinde faaliyet gösteren Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliklerini ziyaret ederek buradaki çalışmalar hakkında da birim sorumlularından bilgiler aldı.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ