Kulu ASEM’de günde 500 maske üretiyor

Konya'nın Kulu ilçesi Aile Sanat ve Eğitim Merkezinde (ASEM) yeni tip koronavirüs (COVİD-19) tedbirleri ile mücadele kapsamında günde 500 maske üretiliyor.

Kulu ASEM’de günde 500 maske üretiyor
08 Nisan 2020, Çarşamba günü, saat 14:12 'de eklendi.
Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, hizmet veren Kulu ASEM'de Kulu Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile öğretmen, çalışan, gönüllü ve evlerinde çalışan gönüllüler ile Giyim Teknolojisi atölyesinde üretilen 500 maske, ihtiyaçların karşılanması üzere kurum ve halka ulaştırılıyor.

Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Koç ise Kulu ASEM'i ziyaret ederek çalışmaları yerinde incelediler. Çağlayan, Kulu ASEM Sorumlusu Nurşen Demir'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan Kon Tv Kulu Muhabirine yaptığı açıklamada; " Kulu ASEM'deyiz. Konya Büyükşehir Belediyemizin malzeme desteği ile Kulu ASEM ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde çalışan gönüllü arkadaşlarımız ile birlikte bu işi yürütüyoruz. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün işbirliğiyle Kulu'da maske üretimi yapmaktalar. Kulu Kaymakamlığımızın koordinesinde Kulu Belediyemizin yine desteğiyle okullarımızdan Sosyal Vefa Destek Gruplarımız her bir taraftan gerek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gerekse halkımızın ihtiyaçlarını temin etmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Şu anda burada günlük 500'e yakın bir maske üretimi yapılıyor. Ama gün ve gün bu sayı inşallah artarak devam edecek. Ülkemizin de zor günlerden geçtiği bu süreçte bu çok kıymetli arkadaşlarımız destek sağlayarak katkı veriyorlar. Evlerinde oturabilirlerdi, dışarı çıkmayabilirlerdi. Ama gayet güzel bir ortam var. Riskinde sıfıra düşürüldüğü bir ortamda çalışıyorlar. Kendilerine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Ülke olarak inşallah bu süreci atlatacağız ve tekrar yolumuza devam edeceğiz. Ben emeği geçen bütün kurumlarımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Kulu Halk Eğitimi Merkezi Giyim Teknolojileri Öğretmeni Semra Efnan Ateş ise günlük maske sayının artacağını belirterek; " Kulu Halk Eğitim Merkezinde Öğretmenlik yapmaktayım. Bu süreçte gönüllü arkadaşlarımızla beraber maske dikimi yapıyoruz. Günlük 500 maske çıkarıyoruz. Umarım bu sayı daha da artacaktır diye düşünüyorum. Bu süreçte bize destek olan gönüllü olan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

Ertan Özkök/Kulu 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ