Meslek liselerinden anlamlı ‘Engelliler Günü’ etkinliği

Meslek lisesi öğrencilerinden anlamlı ‘Engelliler Günü' etkinliği.

Meslek liselerinden anlamlı ‘Engelliler Günü’ etkinliği
05 Aralık 2021, Pazar günü, saat 17:41 'de eklendi.
Selçuklu Öztekinler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin kuruculuğunda yürütülen "Hasta Bakımında Geriatrik Boyut” isimli e-twinning projesi kapsamında 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinlik yapıldı. 

Türkiye'nin çeşitli okullarından meslek lisesi öğrencileri, "Unutma! Her sağlıklı insan yarının engelli adayıdır. Engelleri Kaldıralım" diyerek farkındalık oluşturdular. 

Öztekinler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ‘Avrupa'da Hasta Bakımı Stajı isimli projesinin de yaygınlaştırılmasının yapıldığı bu projede Avrupa'daki bakım uygulamaları ile Türkiye'deki bakım uygulamaları karşılaştırılarak öğrencilerin yaşlı bakımı konusunda bilgi düzeyleri artırılması amaçlanıyor. Aynı zamanda toplumda yaşlı bakımı farkındalığı da oluşturuluyor.  

Projeye Konya'dan Meram 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kıreli Mesleki ve Teknik Lisesi'nin yanı sıra Eskişehir, Diyarbakır ve Isparta'dan da sağlık alanında eğitim gören meslek liseli öğrenciler katılıyor. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ