Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamasını da çarpıttılar

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un ‘Konya'daki hastaneler dolu, hastalar kabul edilmiyor, şehir dışından Konya'ya COVİD-19'lu hastalar sevk ediliyor' açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuşun açıklamasına atfen sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili bir paylaşım yaptı.

Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamasını da çarpıttılar
06 Ağustos 2020, Perşembe günü, saat 20:38 'de eklendi.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuşun açıklamasına atfen sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. 

Bakan Koca paylaşımında İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un ismini kullanmadan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, hastane doluluk oranlarını başta yoğun bakım olmak üzere tüm servisleri rakamları ile açıkladı. 

"Yüzde yüz doluluk iddiaları, yüzde yüze varan bir kasıt taşımaktadır"

Sağlık Bakanı Koca paylaşımının devamında ise,  "Yüzde yüz doluluk iddiaları, yüzde yüze varan bir kasıt taşımaktadır. Hastalığı önemsiz gösterenlerle hastaneleri çaresiz gösterenlerin iddialarını dikkate almayın" dedi.  Bu açıklamanın ardından bazı basın yayın kuruluşları ‘Bakan koca Konya İl Sağlık Müdürünü yalanladı' başlığı ile konuyu maksatlı bir şekilde farklı bir mecraya taşıdı. 

Tepki ile karşılandı

Fahrettin Yokuş'un iddialarına karşı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasını İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç'a yapılmış bir açıklama gibi gösterilmesi Konya kamuoyu tarafından da tepki ile karşılandı. 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ