Güzelliğini Doğasından Alan Kent: Taşkent

Anadolu Medya Grup yöneticileri, tarihi ve kültürü ile ön plana çıkan güzelliğini de doğasından alan Konya'nın Taşkent ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Güzelliğini Doğasından Alan Kent: Taşkent
13 Ekim 2021, Çarşamba günü, saat 16:11 'de eklendi.
Çetmi Şelalesi… Ünü dünyaya yayılan meşhur elde dövülmüş çelik bıçakları… Taş evleri… Kıble Kayası ve Sultan Pınarı…

Burası Göksu Vadisi Kanyonları üzerinde kurulan, güzelliğini doğasından alan Konya'nın Taşkent ilçesi…

Anadolu Medya Grup (ANMEG) Başkanı Ahmet Özer, Başkanvekili Nurettin Kılıç, KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy, KONTV İcra Kurulu Üyesi İlker Özkan ve Durmuş Yakıcı bir takım temaslarda bulunmak üzere Taşkent ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Heyetin ilk durağı Taşkent Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Harun Arslanarguna hayırlı olsun ziyaretinde bulunan yöneticiler,  göreve başlayalı 3 ayı bulan Kaymakam Arslanargundan ilçe izlenimleri hakkında bilgi aldı.

İlçeye hayran kaldığını belirten Taşkent Kaymakamı Harun Arslanargun, herkesi doğal güzelliği, havası ve sıcak samimi insanlarıyla güzel olan Taşkent ilçesini görmeye davet etti.

Ekibin bir sonraki durağı Taşkent Belediyesi oldu. Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, ANMEG yöneticilerini kapıda karşıladı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren başkan Arı,  ilçe yatırımları hakkında bilgi verdi.  "Bu şehre kendimizi adadık” diyen Başkan Osman Arı, Taşkent ilçesine artık tersine bir göçün başladığını hatırlattı ve bu kapsamda ilçede yeni kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirdiklerini söyledi.

Doğa turizmi denilince artık akla Taşkent ilçesinin de geldiğini belirten başkan Arı, herkesi bu eşsiz güzelliği kaçırmamaya davet etti. (Konhaber - Kemal Sayın)

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ