Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Hasan Kılca: Umuyorum ki İslam coğrafyasındaki acılar bir an önce biter

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Büyükşehir, Karatay, Meram ve Selçuklu Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından ortaklaşa düzenlenen "9. Geleneksel Ümmet İftarı”na katıldı. İftarını hurma, simit ve su ile açan Başkan Kılca, "Gönüllerimizi doyurduğumuz bu ümmet sofralarının İslam coğrafyasındaki acıları dindirmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Hasan Kılca: Umuyorum ki İslam coğrafyasındaki acılar bir an önce biter
24 Mayıs 2019, Cuma günü, saat 11:52 'de eklendi.

Konya Büyükşehir, Karatay, Meram ve Selçuklu Belediyesi Gençlik Meclisi'nin her yıl düzenlediği "Ümmet İftarları”nın 9'uncusu bu yıl da Mevlana Meydanı'nda gerçekleştirildi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca program öncesinde Kılıçaslan kursiyerleri tarafından sergilenen ebru ve resim sergilerini gezdi.

İslam coğrafyasındaki zulme dikkat çekmek için gerçekleştirilen ve ilginin bir hayli yoğun olduğu programa katılanlar, iftarlarını simit, hurma ve su ile açarken, katılımcıların 1 günlük iftar bedeli Yemen'e bağışlandı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geleneksel hale gelen "Ümmet İftarı”nı düzenleyen Konya Büyükşehir, Karatay, Meram ve Selçuklu Belediyesi Gençlik Meclisi ile vatandaşlara teşekkür etti. 

Başkan Kılca, "En zengin sofra paylaşılan bir sofra, en lezzetli yemek paylaşılan bir yemektir. Burası da ümmetin sofrasıdır. Hep birlikte gönüllerimizi doyurduğumuz bu anlamlı sofraların, dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizi daha iyi anlamamıza, onları unutmamamıza ve daha da önemlisi acılarını bir nebze de olsa dindirmeye vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 
Programa Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanı Alper Oral, Meram Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şenyiğit, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru, AK Parti Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Sert ve gençlik meclisi üyelerinin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarından gençler ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Hasan Kılca; iftar programının ardından Doğuş Mahallesindeki Kumköprü Yavuz Sultan Selim Camii'nde teravih sonrası vatandaşlarla bir araya gelerek, mübarek Ramazan şeriflerini tebrik etti. 

 

Bu haber 509 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ