Hatice Hatun Sosyal Tesisleri’nde çalışmalarda sona gelindi

Selçuklu Belediyesi tarafından Hacıkaymak Mahallesi'nde yapımını tamamlanan Hatice Hatun Sosyal Tesisi ilçenin eğitim ve sosyal hayatına değer katacak.

Hatice Hatun Sosyal Tesisleri’nde çalışmalarda sona gelindi
18 Ekim 2020, Pazar günü, saat 11:55 'de eklendi.
Selçuklu Belediyesi mahallere değer kazandıracak yatırımları ilçeye kazandırmaya devam ediyor.Bu kapsamda yapımı tamamlanarak çevre düzenleme çalışmasına geçilen Hacıkaymak Mahallesi Hatice Hatun Sosyal Tesisleri'nde çalışmalarda sona gelindi.  

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar bölgenin eğitim ve sosyal alandaki ihtiyacına cevap verecek olan tesiste  incelemelerde bulundu. Başkan Pekyatırmacı tarafından çalışmalar hakkında bilgi verilen heyet yine aynı alan içinde yer alan ve tamamlanarak ibadete açılan camiyi de gezdi. Protokol üyeleri gezinin ardından yapılacak çalışmalara ilişkin istişare toplantısı  gerçekleştirdi.

Başkan Pekyatırmacı; "Mahallemize değer katacak bir tesis kazandırıyoruz”

Selçuklu'ya önemli bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, "Hatice Hatun Sosyal Tesisi, mimari yapısı ile de Hacıkaymak Mahallesine değer katarken içerisinde yer alacak eğitim ve sosyal donatı alanları ve camisiyle de bir külliye niteliğine sahip olacak. İlçemize önemli bir eser kazandırırken komşuluk ve hemşehrilik bağlarının güçlenmesine de katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu tesisimizde çocuklarımız hem dini eğitimlerini alacak hem de avluda bulunan oyun alanında güzel zaman geçirebilecekler. Yine  hanım ve emekliler lokali ile de her yaştan hemşehrimiz tesisimizden faydalanabilecek. Bu eserin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. ” şeklinde konuştu.

Kısa süre içersinde hizmet vermesi planlanan Hatice Hatun Sosyal Tesisi 2 adet 500 metrekarelik binadan oluşuyor. Mimari yapısı ile de bölgeye değer katacak olan tesiste hanım ve emekliler lokallerinin yanı sıra Kur'an Kursu, idare, personel ve oyun odaları yer alacak.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ