Ilgın’da “Sağlıklı Yaşam Farkındalık Yürüyüşü“

Ilgın ilçesinde, Ilgın Belediyesi öncülüğünde yapılan 7 Nisan Dünya Sağlık Günü etkinlikleri kapsamında "Sağlıklı Yaşam Farkındalık Yürüyüşü” düzenlendi.

Ilgın’da “Sağlıklı Yaşam Farkındalık Yürüyüşü“
08 Nisan 2021, Perşembe günü, saat 11:36 'de eklendi.
Ilgın'da Ilgın Belediyesi öncülüğünde yapılan 7 Nisan Dünya Sağlık Günü etkinlikleri kapsamında "Sağlıklı Yaşam Farkındalık Yürüyüşü” düzenlendi.

Etkinliğe Belediye Başkanı Yalçın Ertaş ile birlikte AK Parti İlçe Başkanı Ömer Apil, MHP İlçe Başkanı Harun Ok ve Ilgınlı doğaseverler kulübü üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Etkinlik çerçevesinde Ilgın Çatak Mahallesi çıkışından Asmalı Pınar mesire alanına kadar 2 km yürüyüş yapıldı.
Belediye Başkanı Yalçın Ertaş: "Küresel bir salgına dönüşen Kovid-19 hastalığı tüm dünyayı etkilediği gibi maalesef bizim ülkemizi de olumsuz bir şekilde etkiledi. Dünya Sağlık günü nedeniyle Ilgınlı doğaseverlerle birlikte ilçemizde bulunan Çatak Mahallemizde Asmalı ya kadar yürüdük, bu etkinliğimize katılan siyasi parti ilçe başkanlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve Ilgın Doğa Severler Kulübüne teşekkür ediyorum. Sözlerimi Kanuni Sultan Süleyman'ın söylediği o güzel söz ile tamamlamak istiyorum; "Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi." Bu anlamlı günde Rabbimizden niyazımız bu salgından ülkemizle birlikte tüm insanlığı bir an önce kurtarmasıdır. Herkese sağlıklı günler diliyorum" dedi. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ