İş insanını kaçırıp 1,5 milyon TL fidye alan iki kişi tutuklandı

Konya'da yaşayan 2 iş insanını mağdur eden, bu kişilerden birini Mersin'de çiftlik evinde zorla tuttukları ve 1,5 milyon TL fidye aldıktan sonra serbest bıraktıkları suçlamasıyla gözaltına alınan 9 şüpheliden 2'si tutuklandı.

İş insanını kaçırıp 1,5 milyon TL fidye alan iki kişi tutuklandı
19 Ekim 2021, Salı günü, saat 15:08 'de eklendi.
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde birden fazla kişiyle yağma olayına karışan şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. Şüphelilerin Konya'da yaşayan 2 iş insanını mağdur ettikleri, bu kişilerden birini Mersin'de çiftlik evinde zorla tuttukları ve 1,5 milyon TL fidye aldıktan sonra serbest bıraktıkları saptandı.
9 kişi gözaltına alındı 
Yapılan teknik takibin ardından 14 Ekim'de şüphelilere yönelik Mersin ve Diyarbakır'da yapılan eş zamanlı operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.
Şüphelilerin ev ve iş yerlerindeki aramalarda 401 gram uyuşturucu madde, 1 uzun namlulu tüfek, 2 şarjör, 57 mermi, 2 tabanca ve tabancalara ait şarjör, 2 av tüfeği, 7 kartuş, 24 fişek ile iş insanına ait 150 bin TL'lik çek ele geçirildi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2'si çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı, diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ