Karatay Belediyesi’nden eğitime 20 milyon liralık dev katkı

Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak ve 20 milyon liraya mâl olacak 3 okulun temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Karatay Belediyesi’nden eğitime 20 milyon liralık dev katkı
25 Nisan 2019, Perşembe günü, saat 14:19 'de eklendi.
Karatay Belediyesi tarafından Hamzaoğlu Mahallesi'ne kazandırılacak 24 derslikli ortaokul, Fevzi Çakmak Mahallesi'ne yapılacak yine 24 derslikli ilkokul ve Köprübaşı Mahallesi'ne kazandırılacak 8 derslikli anaokulun temeli, gerçekleştirilen törenle atıldı. 

"EN İYİ YATIRIM EĞİTİME YAPILAN YATIRIMDIR"

Konya Vali Yardımcısı ve Karatay Kaymakam Vekili Mehmet Kamil Sağlam törende yaptığı konuşmada en iyi yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğuna vurgu yaparak, "Gelecek nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek için iyi mekânlara ihtiyacımız var. Milli Eğitim Bakanlığımız 31 ilçemizde yatırımlara devam ediyor. Bunun yanında yerel yönetimlerimizin de katkıları bizleri çok mutlu ediyor. Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse de ilçe belediyelerimiz eğitime olan desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Eğitime yönelik yapılan hizmetler ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak hizmetlerdir. Gerek önceki dönem gerekse yeni belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

SEÇİMLERİN HEMEN ARDINDAN BÖYLESİNE BÜYÜK BİR TEMEL ATMA ÖNEMLİ 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yerel Seçimlerin üzerinden çok az bir süre geçtiğini, bir taraftan vatandaşlarla bir araya geldiklerini diğer taraftan da belediyecilik hizmetlerini sürdürdüklerine vurgu yaparak şunları kaydetti: "Önceliğimiz gençlerimiz ve çocuklarımız. Şuna inanıyoruz ki şehri imar ederken nesli ihmal edersek ihmal ettiğimiz o nesil imar ettiğimiz o şehri harap eder. Onun için de neslin imarı ve ihyası ilgili de birçok önemli çalışma yürütüyoruz. Eğitim tesislerinin yapılması, meslek edindirme kursları, okullarımızın çevre düzenlemeleri, derslik ihtiyaçlarının giderilmesi, eğitim donanımlarının tamamlanması ile ilgili bir dizi faaliyet yürütüyoruz. Karatay Belediye Başkanımızı kutluyorum. Seçildikten 20 gün sonra hemen böyle büyük ve önemli bir yatırımın temelinin atılması, eğitimle başlanılmış olması çok önemli.” 

BELEDİYELERİMİZİN EĞİTİME OLAN DESTEĞİ ÇOK BÜYÜK 

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de eğitimin önemine vurgu yaptığı konuşmasında belediyelerin eğitime verdiği desteğe dikkatleri çekti. Seyit Ali Büyük, "Konya'da gönül belediyeciliği ile birlikte Konya'da eğitime verilen önemi görmüş oluyoruz. Okullarımızın tamamında ya okulun yapılması, ya kütüphane kurulması, ya spor salonunun yapılması gibi her bir tarafında belediyelerimizin bir hizmetini görüyoruz. Geleceğe yatırım budur. Öğrencilerimiz böyle ortamlarda daha başarılı daha verimli gayreti içerisine giriyorlar. Ben Bu yolda büyük destekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe belediyelerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

 BUGÜN GELECEĞİMİZİN AYDINLIK YARINLARIMIZIN TEMELİNİ ATIYORUZ 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, mazbatayı aldıktan sonra ilk atacakları temel atmanın eğitime yönelik olmasını arzu ettiklerinin altını çizdi. 

Başkan Hasan Kılca, "Bugün sadece bu önemli eğitim yuvalarımızın temelini atmıyoruz; bugün aynı zamanda Konyamızın, Karatayımızın, geleceğimizin ve aydınlık yarınlarımızın da temelini atıyoruz” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Artık iş zamanı, çalışma zamanı diyerek bugün hep birlikte bir anaokulu, bir ilkokulu ve bir de ortaokul olmak üzere üç okulumuzun temelini aynı anda atıyoruz. Şu anda temelini atmakta olduğumuz ve Hamzaoğlu Mahallemizde hizmet verecek ortaokulumuz 24 derslikli olacak ve toplam inşaat alanı bin 753 metrekare. Hamzaoğlu Ortaokulumuzun maliyeti ise 8 milyon 250 bin lira. Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yapacağımız Fevzi Çakmak İlkokulumuz da yine 24 derslikli olacak ve 4 bin 440 metrekarelik inşaat alanına sahip. Bu okulumuzun maliyeti de 7 milyon 977 bin lira. Köprübaşı Mahallemize ise bir anaokulu inşa ediyoruz. Anaokulumuz 8 derslikli olacak. Bin 753 metrekare toplam inşaat alanına sahip Köprübaşı Anaokulumuz ise 3 milyon 861 bin liraya mal olacak. Yani toplamda 56 yeni dersliği 20 milyon 88 bin lira gibi bir maliyetle ilçemize kazandırıyoruz. Ben, Konyamızın ve ilçemizin eğitim hayatına, derslik ihtiyacına önemli bir katkı sağlayacak bu yatırımlarımızın evlatlarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” 

KONYA'DAKİ BİRLİĞİN BEREKETİNİ HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ 

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, yaptığı konuşmada Karatay Belediyesi'nin bugüne kadar eğitime önemli katkılar yaptığını belirterek, "Yeni dönemde de inşallah kıymetli Hasan Kılca Başkanımız riyasetinde yürüyecek. Bir Karataylı olarak eğitime bu önemli ve güzel desteklerinden dolayı belediyemize teşekkür ediyorum. Hep birlikte bu şehrimizin ihtiyaçlarını karşılama adına el ve gönül birliğiyle hareket ediyoruz. Konyamız da bu birliğin bereketini yaşıyor”  dedi. 

Konuşmaların ardından üç okulun temeli, Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar tarafından yapılan duayla atıldı. 

Törene Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Karatay Belediye Başkan Yardımcıları ile yöneticileri, belediye meclis üyeleri, Karatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Çetin,AK Parti il ve ilçe teşkilatı mensupları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ