Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Karatay’da ’yardımcı anne’ yetişiyor

Karatay'da eğitimin, sanatın ve sporun değişmez adresi Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi'nde devam eden resim, bağlama, İngilizce, diksiyon, bilgisayar, sağlıklı yaşam (fitness) ve işaret dili derslerine bir yenisi daha eklendi. 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri dersi hafta içi her gün 13:00-17:00 saatleri arasında Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi'nde devam ediyor.

Karatay’da ’yardımcı anne’ yetişiyor
17 Temmuz 2017, Pazertesi günü, saat 16:06 'de eklendi.

Çocuğun gelişim özelliklerine ve yaşına uygun basit etkinlik malzemeleri hazırlayan ve bu malzemelerle etkinlikler yapabilen kişilerin yetiştirildiği bir eğitim programı olan 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Dersi sonunda başarılı olan genç bayanlar; aldıkları sertifika ile kreşlerde "yardımcı anne" olarak görev alabiliyorlar.

Genç bayanların meslek sahibi olmasına katkı sağlayacak olan 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Dersi, Karatay Belediyesi ve Karatay Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Yoğun ilgi gören derslere katılım tamamen ücretsiz.

Eğitimi tamamlayan genç bayanların hem meslek sahibi olmaları hem de çocuklarla iletişimlerinin kuvvetlendirilmesi amaçlanıyor.
 
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; "Kötü alışkanlıklar, kötü arkadaşlıklar gelecekte telafisi çok zor olan hatalara sebebiyet verebilir. Eğitim ise bunları önlemede en önemli etkendir. Özellikle "Yardımcı Anne" sertifikasına sahip olmanızı sağlayacak 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Dersi güzel bir iş edinme yolunda gençlere kapı açıyor. Çalışan annelerin sayısının hızla arttığı günümüz dünyasında kreşlere olan ilgi de giderek büyüyor. Okul öncesi eğitim süreci gençlerimiz için iş imkanı sağlıyor. Bu imkandan faydalanmanın yolu da gerekli eğitimleri almaktan geçiyor. Bu eğitim Belediyemiz ve Karatay Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile genç bayanlarımıza sunuluyor." diyerek; gençleri derslere katılmaya ve vakitlerini öğrenerek değerlendirmeye davet etti.

Bu haber 540 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ