“Kaynak demek servet demek“ e-Twinning projesi

Konya'nın Kulu ilçesinde kaynakların daha tasarruflu kullanılmasına farkındalık oluşturmak amacıyla "Kaynak Demek Servet Demek" adlı e-Twinning projesi başlatıldı.

“Kaynak demek servet demek“ e-Twinning projesi
28 Şubat 2021, Pazar günü, saat 15:31 'de eklendi.
Kulu ilçesinde 9 farklı okuldan 10 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen projede ham maddeye duyulan ihtiyacın artması ve hızla artan nüfus ile birlikte buna karşılık kaynakların günden güne hızla tükenmesi nedeniyle 7 ile 11 yaş arası çocuklara kaynakları doğru kullanmaları ve tasarruf sağlamaları anlatılıyor. 

"Kaynak Demek Servet Demek" e-Twinning projesi ile 21. yüzyıl becerileri ile paralel etkin, verimli, öğretici ve eğlenceli müfredatlar arası birçok farklı etkinliğe yer veriliyor.

Ocak ayında başlayan ve Nisan ayında son bulacak olan projede kaynakların neler olduğu hakkında bilgi sahibi ve farkındalık oluşturma, kaynakların tükenebileceği hakkında bilgi sahibi ve farkındalık oluşturma, yenilenebilir enerji kaynakları hakkında bilgi sahibi ve farkındalık oluşturma, kaynakların tasarruflu kullanımı hakkında bilgi sahibi ve farkındalık oluşturmak, toplumsal bilinç seviyesini arttırma, öğrencilerin eleştirel düşünme, problem çözme, işbirliği, sorumluluk, araştırma ve girişimcilik becerileri kazanmalarını sağlamak gibi konuların öğrencilere kazandırılması hedefleniyor.

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ