KOMEK şehrin çocuklarını ağırladı

Gönüllü arkadaşlar tarafından yürütülen "Şehrin Çocukları” projesi kapsamında köy okulundan getirilen çocuklar, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında misafir edildi. Karatay Aile Sanat ve Eğitim Merkezi'nde aşçılık kursiyerleri ile birlikte pasta ve kek yaparak keyifli anlar geçiren çocuklara çeşitli hediyeler de verildi.

KOMEK şehrin çocuklarını ağırladı
20 Ocak 2020, Pazertesi günü, saat 13:11 'de eklendi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), köy okulundan getirilen çocukları Karatay Aile Sanat ve Eğitim Merkezinde (ASEM) misafir etti.

"Şehrin Çocukları” projesi kapsamında köy okulundan getirilen çocuklar, Karatay ASEM'de misafir edilirken el becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla aşçılık deneyimi yaşayarak keyifli anlar geçirdi.



Aşçılık eğitmeni ve kursiyerleri ile birlikte poğaça ve pasta yapan çocuklar daha sonra kendi elleriyle yaptıkları pastaları afiyetle yedi. Minik misafirlere ayrıca Saman Pazarı Mefruşat Atölyesinde özel olarak dikilen şivlilik torbaları içerisinde de çeşitli hediyeler verildi.



PROJE İLE ÇOK SAYIDA ÇOCUĞUN YÜZÜ GÜLÜYOR
"Şehrin Çocukları” projesi 4 gönüllü arkadaşın yaklaşık 1 yıl önce Konya'da ulaşabildikleri çocukların yüzünü güldürmek amacıyla hayata geçirildi. Proje kapsamında bugüne kadar Ramazan ve Kurban Bayramlarında bayramlık, okul döneminde kırtasiye, kış dönemlerinde bot, mont, atkı, bere yardımlarının yanı sıra yaz döneminde camide Kur'an-ı Kerim eğitimi alan çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ayrıca 4 köy okulunun dış cephe boya ve onarım işleri de gerçekleştirilerek eğitim yuvaları daha elverişli hale getirildi. Bugüne kadar 1.300 çocuğa ulaşan gönüllüler ulaşılan çocuk sayısı kadar her birinin adına ağaç dikilmesini sağlayarak doğanın güzelleşmesine katkıda bulunuldu.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ