Kontrollü normalleşmeyle cumartesi günü sokağa çıkıldı

Hafta sonları uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi. Kontrollü normalleşme ile uzun bir aradan sonra cumartesi günü yeniden sokağa çıkıldı.

Kontrollü normalleşmeyle cumartesi günü sokağa çıkıldı
06 Mart 2021, C.tesi günü, saat 10:24 'de eklendi.
Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşlar, bugün yeniden sokağa çıktı.
Risk haritasına göre yüksek ve çok yüksek riskli iller (konya) bugün, düşük riskli ve orta riskli iller ise hem bugün hem de yarın 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. 
Covid-19 risk değerlendirme haritasına göre, çok yüksek risk kategoride yer alan Konya'da okul öncesi, ilkokullar, 8. ve 12. sınıflar eğitim-öğretime açıldı. Sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak. Restoran ve kafeler kapalı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yalnızca pazar günleri uygulanacak. 65 yaş üstü ve 20 yaş altınının kısıtlamaları devam edecek ancak sokağa çıkma süresi artırılacak. Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler 50 kişiyi geçmeyecek şekilde ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek.

İllerin Covid-19 değerlendirme kriterlerine göre düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak gruplandırıldığı haritada, Konya (kırmızı) çok yüksek riskli  kategoride yer aldı. 

Restoran ve kafeler
Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler, çok yüksek riskli iller dışında, Türkiye genelinde sabah 07.00 itibarıyla yüzde 50 kapasite ile kapılarını açtı.  
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ