KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy “Medya’da Dijitalleşme” konulu panele katıldı

KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy, Malatya'da İnönü Üniversitesi ve Kırmızı Türk Spikerler Platformu tarafından düzenlenen "Medya'da Dijitalleşme” konulu panele katıldı. Genç iletişimcilerle bir araya gelen Toy, yerel ve bölgesel medya'da dönüşümü anlattı.

KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy “Medya’da Dijitalleşme” konulu panele katıldı
17 Kasım 2019, Pazar günü, saat 14:29 'de eklendi.
Malatya İnönü Üniversitesi ve Kırmızı Türk Spikerler Platformu tarafından "Medya'da Dijitalleşme” konulu panel düzenlendi. Panel'e konuşmacı olarak KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy ve yerel medyadan çok sayıda temsilci de katıldı.

Panel'in açılışında ilk sözü TBMM ve TRT 3 spikeri Handan Musaoğlu aldı.

Kırmızı Türk Spikerler Platformu Kurucusu Cengizhan Kaya, dijitalleşmenin insanlığa olan katkısından bahsetti.

Malatya Vuslat Gazetesi Editörü Furkan Adıgüzel ise sosyal medyanın yerel medyaya olan etkisine değindi.

TV A Program Sunucusu Buket Uyar, genç meslektaşlarına sosyal medyanın dijital dönüşüm hızını anlattı.

Kanal Fırat Haber Spikeri Furkan Dilaver de internette ve de sosyal medyada doğruluna güvenilmeyen haber sitelerinin takip edilmemesini istedi.Dijitalleşmenin yerel medyada karşılığını anlatay KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy ise, "Sizler artık yeni nesil medyanın mensubları olacaksınız. Siz dijitalleşen medyanın mensubları olacaksınız. Bu anlamda sağlıklı adımlar atmaya çalışacaksınız ama mezun olduktan sonra elde avuçta bir medya bulabilirseniz. Dijitalleşme eğer buraya doğru gidiyor ve bizi bizden alıyorsa ileriye dönük çok ciddi problemlere zemin hazırlıyorsa şimdiden başımızı iki elimizin arasına alıp çok ciddi düşünmemiz lazım. Biz sadece dijitalleşmiyoruz. Yeni nesil medyanın önünde bekleyen en önemli tehlike yabancı medyadır." dedi.

Yaşar Toy, geleceğin medya temsilcilerine dijital medya hakkında önemli tavsiyelerde de bulundu. 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ