Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü erişilebilirlik belgesi aldı

Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonunca yapılan denetleme ve değerlendirmeler sonucunda, "Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazanan Kurum oldu.

Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü erişilebilirlik belgesi aldı
21 Ocak 2021, Perşembe günü, saat 16:31 'de eklendi.
Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü,"Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazanan Kurum oldu.

Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emrah Keleş yaptığı açıklamada şu açıklamalara yer verdi: 

"
Vatandaşlarımızın özellikle engelli vatandaşlarımızın yardımsız ve rahatlıkla giriş-çıkış yapabilmesi, bina içeride dolaşarak tüm hizmetlerden yararlanmasına imkân tanıyan her çeşit bina ulaşılabilir nitelikte olarak kabul edilmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılabilmeleri için erişilebilirlik son derece önemli bir konudur. Özellikle iş hayatına atılmak isteyen, bir meslek sahibi olmak, mesleğini değiştirmek veya geliştirmek isteyen vatandaşlarımız için İl Müdürlüğümüz hizmet binasının engelli erişilebilirliğine uygun düzenlenmesi ise bir zorunluluktur. Ancak biz Kurum olarak bunu bir zorunluluk olarak değil bir sorumluluk olarak görmekteyiz.

"Engellilerin istihdama katılmaları erişilebilirliklerinin sağlanması ile mümkündür"
İŞKUR engelli vatandaşlarımıza en çok hizmet veren kuruluşların başında yer almaktadır. Onlara yönelik hizmet kalitesinin bir göstergesi niteliğinde olan engelli erişilebilirlik belgesini almanın ve bu konuda ilklerden olmanın mutluluğunu bütün personelimizle yaşıyoruz. Alınan belge ile hizmet binamızın bütün alanlarına engellilerin ulaşılabilirliği tescil edilmiş durumdadır. En kısa zamanda virüs salgınından kurtulmak dileğiyle daha fazla engellimiz, hizmet binamızın ulaşılabilir bütün alanlarında işverenlerle iş görüşmesi yapabileceklerdir.

"Engelli vatandaşlarımıza uygun ilave tadilatlar yapıldı"
Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binası 2018 yılında hizmete açılmıştır. Yaklaşık 5.000 m2 kapalı alana sahip olan hizmet binası, engelli vatandaşların rahatça ulaşımını sağlayacak şekilde düzenlemelerin önemli kısmı mimari olarak inşa edildi. Sonradan yapılan küçük ilave çalışmalarla bina girişi, otoparklar, engelli rampaları, kapılar, koridorlar, asansörler de ortopedik ve görme engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getirildi" 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ