Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Konya dahil 5 ilde operasyon: 5’i polis 19 gözaltı

İzmir merkezli 5 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda aralarında 5 polis memurunun da bulunduğu 19 şüpheli yakalandı.

Konya dahil 5 ilde operasyon: 5’i polis 19 gözaltı
21 Eylül 2017, Perşembe günü, saat 17:27 'de eklendi.

Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ihbar üzerine Konak ilçesi Kadifekale semtinde uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen bazı kişileri takibe aldı.

Yaklaşık 3 ay süren çalışmada, "torbacı" tabir edilen sokak satıcıları ile bazı polislerin irtibata geçerek, rüşvet aldıkları ve görevlerini kötüye kullandıkları belirlendi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu koordinesinde İzmir, İstanbul, Konya, Şanlıurfa ve Aydın'da haklarında yakalama kararı çıkarılan aralarında 5 polis memurunun da bulunduğu 25 şüpheliden 19'u gözaltına aldı. 

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, satışa hazır paketlenmiş bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde ifadeleri alınan 4 şüpheli, cumhuriyet savcısının talimatıyla salıverildi.

Polis memurları T.C, Ö.S, K.A, M.D, O.S. ile diğer şüpheliler Y.B, R.Ö, M.T, H.N, K.B, İ.S, H.İ.Ç, Z.B, M.T. ve S.Ö. ise "uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, rüşvet almak, görevi kötüye kullanmak" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınan polislerin, uyuşturucu ticareti yapan kişilere yardımcı oldukları, bunun karşılığında rüşvet alarak suçu görmezden geldikleri ileri sürüldü. 

Bu haber 521 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ