Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğünden ANMEG’e ziyaret

Konya Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı ve beraberindeki heyet, Anadolu Medya Grup (ANMEG) KONTV Hizmet Binasını ziyaret etti.

Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğünden ANMEG’e ziyaret
01 Mart 2021, Pazertesi günü, saat 16:24 'de eklendi.
Osmanlı, ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, Yönetim Kurulu Başkanvekili Nurettin Kılıç, Genel Müdür Muhammet Kepenek ve Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy ile bir süre görüştü.

"Vakıf kültürünü gelecek nesillere aktarmayı hedefliyoruz”
Konya'daki vakıf eserlerin korunup kollanmasına ve dahi yaşatılmasına yönelik çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Nurullah Osmanlı, " Vakıflar her dönem önemli görev ve işlevler üstleniyor. Özellikle gençlerimiz ile ilgili Vakıflar Genel Müdürlüğümüz önemli çalışmalara imza atıyor. Vakıf kültürünü gelecek nesillere aktarmayı misyon edinmiş kurumun çalışanları olarak bizlerde Medya yoluyla gençlerimize vakıfları sevdirmek adına nasıl çalışmalara imza atabiliriz? sorusunun cevabını bulmak için bugün nezaket ziyaretimizi  gerçekleştirdik” dedi. 

 "Bizim medeniyetimiz vakıf medeniyetidir, amacımız insan"  
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, kurum bünyesinde kısa adı ANMEG olan Anadolu Medya Grup Vakfının kurulduğunu hatırlatarak "Biz medya alanında bir boşluk bulunduğunu ve bu yönde bir vakfa ihtiyaç duyulduğunu tespit ettik. İşte bunun için ANMEG Vakfı'nı kurduk. Ülkemizde yıllarca kendi değerlerimize uzak yayınların yapıldığı herkesin malumudur. Kendi değerlerimize, özümüze, milletimize, kültürümüze uygun yayınlar yapacak medya kuruluşlarına ve bu kuruluşlarda çalışacak, kendini iyi yetiştirmiş insan sermayesine ihtiyaç bulunmaktaydı. Halen de bu ihtiyaç giderilmiş değildir. Bu amaç doğrultusunda ilk ve tek vakıfız. Bir kısım medya kuruluşlarının vakıfları vardır. Medya vakfı olduğunu ifade eden vakıflar da olabilir, ancak vakfın kuruluş maksadına ve üretmekte olduğu hizmetlere baktığınızda etkili, kaliteli ve ilkeli medya ve eğitim hizmetlerinin gelişmesini sağlayarak; birey ve toplumun; sosyal, kültürel ve bilimsel gelişmesine hizmet etmek, dünya barışı, demokrasi, evrensel hukuk, insanın doğuştan sahip olduğu insan hakları ve bireysel özgürlüklerin gelişip yaygınlaşmasına, ailenin ve gençliğin korunmasına ve çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacını temel gaye edinen ve bu konuda her an aralıksız, karşılık beklemeden hizmet üreten, insanımıza ve insanlığa hizmet eden bir başka vakıf yoktur ”şeklinde konuştu.  

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ