Konya’da “Alkol ve Uyuşturucu Madde Etkisinde Araç Kullanımına’’ yönelik denetim

Konya'da alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde etkisinde araç kullanımına yönelik denetim yapıldı. 3 bin 227 araç ve sürücünün denetlendiği uygulamada, 89 sürücünün alkollü araç kullandığı tespit edildi.

Konya’da “Alkol ve Uyuşturucu Madde Etkisinde Araç Kullanımına’’ yönelik denetim
14 Ekim 2019, Pazertesi günü, saat 14:06 'de eklendi.
Konya İl Emniyet Müdürlüğünce alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi ve toplumsal bir sorun olan uyuşturucu kullanımıyla mücadele edilerek denetimler yoluyla yol kullanıcıları üzerinde "algılanan yakalanma riski duygusu”nun arttırılması amacıyla 11-12-13 Ekim tarihlerinde "alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde etkisinde araç kullanımına” yönelik denetim gerçekleştirildi. 

Konya polisi tarafından gerçekleştirilen uygulamada 3 bin 227 araç ile sürücüsü denetlendi ve 89 sürücünün alkollü araç kullandığı tespit edildi. 

Polis ekiplerince 89 sürücünün ehliyeti, alkol ve uyuşturucu madde etkisindeyken araç kullandığı gerekçesiyle geri alındı.

4 araç sürücüsü hakkında ise "Uyuşturucu-Uyarıcı Madde Etkisinde Araç Kullanmaktan” adli ve idari işlem yapılırken 7 araçta trafikten men edildi. 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ