Konya’da hüzünlendiren fotoğraf karesi!

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, Cuma namazı kılmak için stadyuma gelen ancak 65 yaş üstü kısıtlamasına tabi olduğu için alınmayan yaşlı adamın sosyal medyada paylaşılan fotoğraf karesi görenleri duygulandırıp hüzünlendirdi.

Konya’da hüzünlendiren fotoğraf karesi!
29 Mayıs 2020, Cuma günü, saat 19:10 'de eklendi.
Beyşehir'de Cuma namazı öncesi Cuma namazı kılmak için belirlenen alanlar arasında yer alan 75'inci Yıl Cumhuriyet Stadı'nda vatandaşlar Cuma namazı kıldı. Namaz öncesi stada girmek için kısıtlama olmasına rağmen gelen 65 yaş üstü vatandaşlar da stadyuma görevliler tarafından alınmadı. Ancak, alınmayan yaşlı vatandaşlar arasında birisi vardı ki, görevlilerin tüm ısrarlarına ve cezai işlem yapılacağı uyarısına rağmen Cuma namazını stadda kalmak istediğini belirtti.
Stada alınmayan Hacıakif Mahallesi Muhtarı Metin Metli'nin; "Bak ceza uygularlar, evine git sen. Arkadaşlar da zor durumda kalır.” Uyarısına rağmen alandan ayrılmak istemeyen yaşlı adam, "yazsınlar” sözüyle ikna olmadı. Sağlık ve güvenlik güçlerinin de uzun süren ikna çabalarının ardından stadın girişinden ayrılan yaşlı adamın, daha sonraki saatlerde sosyal medyaya yansıyan bir fotoğraf karesi görenleri duygulandırıp hüzünlendirdi.

Fotoğraf karesinde stada alınmayan yaşlı adam, stad dışındaki duvardan namaz kılmak için toplanan vatandaşlara bakışı herkesi üzdü, sosyal medya hesaplarında vatandaşlar üzüntülerini dile getiren yorumlar paylaştı. 


Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ