Konya’da öğrenciler okullarda yerini aldı

Konya'daki 17 bin 662 okul öncesi ve 38 bin 536 ilkokul birinci sınıf öğrencisi, maske-mesafe-temizlik kuralları çerçevesinde yüz yüze eğitimin başladığı ilk gün okullarda yerini aldı.

Konya’da öğrenciler okullarda yerini aldı
21 Eylül 2020, Pazertesi günü, saat 14:04 'de eklendi.
Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında ülkemizde geçtiğimiz mart ayından bugüne kadar yüz yüze eğitime ara verilmiş, bu süreçte uzaktan eğitim yöntemiyle öğretmen ve öğrenciler eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmişlerdi. 

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararla 21 Eylül 2020 tarihi itibariyle yüz yüze eğitime ilk adım atıldı.  Aşamalı ve kontrollü bir şekilde başlayan bu süreçte, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri öğretmenleriyle buluştu. 
Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun bir şekilde başlatılan yüz yüze eğitimin ilk gününde, Selçuklu Anaokulu öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Büyük, Konya İnsan Mektebi Projesi kapsamında, okul bahçesinde oluşturulan açık sınıfta yürütülen faaliyetleri yerinde izleyerek burada öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Büyük, yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: "Bugün okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri ve öğretmenlerinin hasretlerinin sona erdiği bir gün.  Milli Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda gerekli tüm tedbirler alınarak yüz yüze eğitim başladı.

Maske, mesafe ve temizlik kurallarının önemine de vurgu yapan Büyük, yüz yüze eğitimin ilk gününün Konya'daki tüm öğretmen ve öğrenciler başta olmak üzere, herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük konuşmasının ardından anasınıfı öğretmeni Yasemin Atılgan'a ‘ilk gün' anısına çiçek takdim etti.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ