Konya’da serin ve yağışlı hava bekleniyor

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre Konya'da hava sıcaklığının yağışla birlikte 3 ila 7 derece azalması bekleniyor.

Konya’da serin ve yağışlı hava bekleniyor
22 Mayıs 2020, Cuma günü, saat 08:29 'de eklendi.
Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre Konya'da havanın bugün  26 derece parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra, bölgenin güneydoğu kesimleri dışındaki yerlerin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının 3 ila 7 derece azalması bekleniyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer kısa süreli fırtına (70-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniliyor.

Sıcaklık düşüyor! Yağış geliyor
Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde'de etkili olan sıcak hava dalgasının 22 Mayıs 2020 Cuma
gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak etkisini kaybetmesi ve bölgenin Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden itibaren Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının bölge genelinde hissedilir derecede (10-15 °C) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın 21 ve 22 Mayıs 2020 Perşembe ve Cuma günleri güneyli yönlerden, 22 Mayıs 2020 Cuma akşam saatlerinden itibaren ise kuzeyli yönlerden orta kuvvette yer yer kuvvetli, bölgemizin güneyinin yüksek kesimlerinde zaman zaman fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ