Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Konya’daki bisiklet kampanyasına Konya Ticaret Borsası’ndan destek

Bildiğiniz gibi Temmuz ve Ağustos aylarında 40 gün boyunca camide sabah namazına giden tüm çocuklara, Konya Büyükşehir Belediyesi bisiklet hediye edecek. KONTV ekranlarında kampanyaya dönüşen "Güle Oynaya Camiye Gel” projesine destek çığ gibi büyüyor… Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, kampanyaya 100 bisikletle destek verdiklerini duyurdu.

Konya’daki bisiklet kampanyasına Konya Ticaret Borsası’ndan destek
11 Temmuz 2018, Çarşamba günü, saat 17:55 'de eklendi.

Malumunuz, Konya Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki tüm camileri kapsayan "Güle Oynaya Camiye Gel” projesini hayata geçirmiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın konuk olduğu KONTV canlı yayınında bu konu konuşulurken, proje, kampanyaya dönüşmüştü.

Programın ilerleyen dakikalarında kampanyaya iş dünyasından da destek açıklamaları gelmiş, Selçuklu Belediyesi 500, Çelikkayalar Genel Müdürü Ali Kaya 50, Ahmet Aslan, Şükrü Doğan ve Adem Bulut 25'er, Celalettin Yılmaz, Has Otomotiv, Nurettin Bay ve Mustafa Tatlısu 5'er, Kozağaç Mahallesi Muhtarı İhsan Sözer de bir bisiklet alma sözü vermişti. 


Kampanyaya bir destek de Konya Ticaret Borsasından geldi.

KONTV Haber'e konuşan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, "Bu çok güzel bir olay. 7 ila 14 yaş arasındaki Konya'daki 61 bin çocuğumuz bu projeye başvurmuş. Bir nesil, camide çocuk sesleri geliyorsa geleceğinden hiç korkmasın. Bu önemli bir olay... Çocuklarımızı camiye alıştırmak için hediyedir, kampanyadır. 

Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, projeye 100 bisikletle katkı sağlayacaklarını söyleyerek, "Bu sese biz de sessiz kalamazdık. Bunun için bu desteği veriyoruz. Bu kurumlar toplumu geliştirmek ve zenginleştirmek için olan kurumlardır. Bu kurum, Konya Ticaret Borsası Konya'nın kurumudur. Biz de bu kampanyaya 100 bisikletle destek veriyoruz. Destek verenlere de teşekkür ediyorum. Herkese görev düşüyor." dedi.

Bu haber 2649 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ