Konya’daki okulda şoke eden olayla ilgili soruşturma başlatıldı!

Konya'da bir ilkokulda, 1'inci sınıfa başlayan öğrenciye okula uyum sağlayamadığı için kötü muamelede bulunan öğretmen hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Konya’daki okulda şoke eden olayla ilgili soruşturma başlatıldı!
27 Eylül 2021, Pazartesi günü, saat 18:38 'de eklendi.
Konya'nın Selçuklu ilçesindeki bir ilkokulda, 1'inci sınıfa başlayan A.Ç. isimli bir çocuk, uyum sağlayamayınca ağlayarak annesini istedi. Sınıf öğretmeni Ayşe I., A.Ç. isimli çocuğa kötü muamelede bulunarak "Terbiyesiz.” diye bağırmış, o anlar ise kameraya yansımıştı.
 
Soruşturma başlatıldı
Konhaber.com'da çıkan haberin ardından birçok veli gerek sitede gerekse sosyal medya hesaplarından haberi paylaşarak Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulundu.

Olayın ardından Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konunun araştırılması için hemen soruşturma başlattı.

Soruşturmayı yürütmesi için müfettiş görevlendirildiği öğrenildi. Öğretmen Ayşe I. hakkında idari soruşturma başlatıldı. (Konhaber - Kemal Sayın)

Olayın geçmişi
Konya'nın Selçuklu ilçesindeki bir ilkokulda, 1'inci sınıfa başlayan A.Ç. isimli bir çocuk, uyum sağlayamayınca ağlayarak annesini istedi.
 
Sınıf öğretmeni Ayşe I., A.Ç. isimli çocuğa kötü muamelede bulunarak "Terbiyesiz.” diye bağırdı.
 
"Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler”
Daha çok ağlamaya başlayan A.Ç., "İstemiyorum seni, ben annemi istiyorum.” istiyorum deyince Ayşe I., "Ağla, ağla seni disipline yollayacağım haberin olsun. Müdür bey de seni cezalandırsın. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diyerek karşılık verdi.
 
7 Eylül tarihinde yaşanan olay, saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.
 
 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ