Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Reklam

Konya’nın ilçelerinde 19 mayıs kutlandı

Konya'nın ilçelerinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.

 Konya’nın ilçelerinde 19 mayıs kutlandı
19 Mayıs 2017, Cuma günü, saat 15:38 'de eklendi.

Ilgın ilçesindeki Fahrettin Altay Paşa Parkı'nda düzenlenen törende, İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatma Dağlı, tören mangasını selamladıktan sonra Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Kaymakam Yücel Gemici, öğrencilerin ve vatandaşların 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik etti. 

Çelenk sunma törenine Kaymakam Yücel Gemici, Belediye Başkanı Mehmet Karahan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kutlamalar kapalı spor salonunda düzenlenen çeşitli gösteriler ile sona erdi.

- Seydişehir

Seydişehir'de 19 Mayıs kutlamalarında ilk tören Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. 

Hava şartlarının kötü olması nedeniyle Milli İrade Meydanı'nda yapılması planlanan 19 Mayıs etkinlikleri Atatürk Kapalı Spor salonunda yapıldı.

Törenlere, Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  

-Kulu

Kulu Anadolu Lisesi'nin hazırladığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları gerçekleştirildi.

Kutlamalara Kulu İlçe Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan, Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, kurum amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengini İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak'ın Atatürk anıtına sunumu ile başladı. Daha sonra kutlama programı Kulu Şehir Stadında devam etti. Şeyh Edebali Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Atiye Eroğlu'nun konuşmasının ardından Kulu Anadolu Lisesi öğrencisi Muhittin Özcan Yücel'in "Gençliğin Ata'ya Cevabını” okuması ile devam etti.

Liseler arası 100 metre koşusu ve Türkiye Cirit Milli Takımı sporcularının cirit gösterisi ve Karaman Okçuluk takımının ok atma gösterisi yapıldı. İl ve ilçe müsabakalarında dereceye giren okulların ödüllendirilmesinin ardından program sona erdi.

Bu haber 1745 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ