Konya’ya şehit ateşi düştü

Siirt'in Pervari ilçesinde operasyona giden askerleri taşıyan zırhlı aracın uçuruma yuvarlanması sonucu şehit olan 2 askerden Jandarma Uzman Çavuş Burak Aydoğan (26) ile Jandarma Astsubay Celal Özcan'nın (27) memleketi Konya'nın Seydişehir ilçesine ateş düştü.

Konya’ya şehit ateşi düştü
02 Haziran 2020, Salı günü, saat 08:33 'de eklendi.
Siirt'in Pervari ilçesinde Doğanköy'deki üs bölgesinde operasyonel faaliyet yürüten askerlerin nöbet değişimi için yola çıkan görevli askerleri taşıyan zırhlı aracın kontrolden çıkarak şarampole devrilmesi sonucu 2 askerimiz şehit olurken, 7 askerimiz ise yaralandı. 

Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burak Aydoğan (26) ile Jandarma Astsubay Celal Özcan'nın (27) Konya Seydişehirli oldukları öğrenildi. 

Konyalı oldukları öğrenilen şehitlerimizden Jandarma Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın cenazesinin Seydişehir'de, Jandarma Astsubay Celal Özcan'nın(27) cenazesinin ise Antalya'da toprağa verilmesi bekleniyor. 

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Salih Yahya Koca, şehidin Stat Mahallesi'ndeki kardeşi ile yakınlarına şehadet haberini verdi.

Şehidin Tekirdağ'da olan annesi acı haberi aldıktan sonra Seydişehir'e gelmek üzere yola çıktığı öğrenildi. Şehit Burak Aydoğan'ın baba ocağına Türk bayrağı asıldı.

 Evli olduğu öğrenilen şehit Burak Aydoğan'ın, İstanbul Beşiktaş'taki Vodafone Park yakınında 10 Aralık 2016'da düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Emre Horoz'un kuzeni olduğu öğrenildi.

Öte yandan askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan diğer asker astsubay Celal Özcan'ın da Konyalı olduğu, ancak ailesinin Antalya'da yaşadığı öğrenildi. Yetkililer, ilçeye bağlı Pınarbaşı Mahallesi'nde yaşayan Özcan'ın dedesinin de evine giderek başsağlığı diledi.

 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ