Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Konya’ya yapılacak yeni tren garındaki çalışmalarda son durum

Nisan ayı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Yeni Meclis Binasındaki toplantıya, kaymakamlar, bölge ve il müdürleri ile ilçe belediye başkanları katıldı. Toplantıda Yüksek Hızlı Tren Trafik Müdürü Ünal Sayıner Konya Buğday Pazarı'na yapılması planlanan yeni tren garı çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Konya’ya yapılacak yeni tren garındaki çalışmalarda son durum
20 Nisan 2017, Perşembe günü, saat 18:01 'de eklendi.

2017 yılı Nisan ayı İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Büyükşehir Belediyesi yeni meclis binasında Vali Yardımcısı Mehmet Kamil Sağlam'ın başkanlığında yapıldı.
 
Toplantıda ilk sözü Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca aldı. Kılca, Büyükşehir Belediyesi olarak Konya'ya yapılan ve yapılacak projelere ilişkin bilgi vererek "Eski Buğday Pazarı restorasyonu inşaatı bütün hızıyla devam ediyor. Aslına uygun yenileme yapılacak.” dedi.
 
Selçuk Üniversitesi Teknik İşleri Koordinatörü Doç Dr. Mustafa Yıldız da üniversitede yapımı tamamlanacak olan derslik ve hizmet binaları hakkında bilgi verdi. Yıldız, "Merkezi derslik inşaatı 11 bin 750 metrekare alandan oluşacak. Bu yılın içinde hizmete alınacak.” dedi.
 
YENİ TREN GARINDAKİ ÇALIŞMALAR

Yüksek Hızlı Tren Trafik Müdürü Ünal Sayıner de Konya Buğday Pazarı'na yapılması planlanan yeni tren garı çalışması hakkında yatırımcı kuruluşlara açıklamalarda bulundu.
 
Ünal Sayıner, yeni garda çalışmalara başlandığını belirterek "Kablo deplaseleri tamamlandı. Mevcut yüksek hızlı tren işletme güzergahında olan hat… İnşaat kısmındaki hattın birini geçici süreyle trafiğe kapatacağız. Kapatma hazırlıklarını yaptık” bilgisini verdi.

Konhaber.com

Bu haber 1161 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ