Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan’ın Mevlid kandili mesajı

Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak tüm İslam aleminin mübarek gecesini tebrik etti.

Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan’ın Mevlid kandili mesajı
17 Ekim 2021, Pazar günü, saat 16:07 'de eklendi.
Kulu Kaymakamı Budan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Bu gece, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)'in dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümünü idrak edeceğiz. Hz. Muhammed (S.A.V)'in onurlu duruşu ve her davranışı bize en büyük rehberdir. İyi bir rehber olmakla birlikte iyi bir yönetici anlayışına sahiptir. Bizlere yol gösteren böyle bir örnek karşısında bize düşen görev, Peygamberimizi (S.A.V) içimizde yeniden anlamak ve O'nun bize kazandırdığı, adalet, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, samimiyet, hoşgörü, sadakat, vefa gibi değerlere hayatımızda işlerlik kazandırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz şehrimiz Konya olmak üzere Kulu ilçemiz, ülkemiz ve İslâm dünyasının Mevlid Kandilini tebrik ediyor, Mevlid Kandilinin ülkemiz ve tüm İslam âleminin her türlü dertlerden ve sıkıntılardan bir an evvel kurtulmasına, İslam ülkelerinde kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine vesile olmasını diliyorum.''

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ