Kulu’da 19 Eylül Gaziler Günü programı düzenlendi

Kulu ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kulu’da 19 Eylül Gaziler Günü programı düzenlendi
19 Eylül 2019, Perşembe günü, saat 12:55 'de eklendi.
Kutlama programları Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan Kıbrıs Gazisi Vahdettin Yücel, 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı.

Gaziler Günü programı daha sonra Kulu 60. Yıl Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve İlçe Halk Kütüphanesinde devam eden etkinliklerle kutlandı. 

Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise 15 Temmuz Gazisi Çetin Yıldız yaparak; "Sizleri saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum. Şehit ve Gaziler Günü münasebetiyle Gazilerimizin Gaziler Gününü kutluyorum. Onurlanmış ve nurlanmış Şehitlerimize de Allahtan rahmet kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Bugünün önemini anlatmaya benim dilim yetmez. Esasen devlet olarak, millet olarak bizim üstlendiğimiz sorumluluğumuz bu topraklarda olası her türlü savaşı eksiksiz kılmıştır. Şehit ve Gazimiz bu anlamda çoktur. Allah devletimizi milletimizi her zaman güçlü ve kuvvetli kılsın. Bunun en son örneğini 15 Temmuz gününde gördük. Bu günde hain bir kalkışma yaşadık. O gecedeki kahramanlıklar milletimizin kahramanlıkları elbette küçümsenemez. Ikinci Çanakkaleyi dünyaya gösterdik. Bir Ömer Halisdemir çıkmış bin haini devirmiş. O gecenin bütün seyrini tamamiyle çevirmiştir. Fethi Sekinlerimiz vardır, Yasin Bölülerimiz vardır her ne kadar anlamları farklı farklı olsada bir savaş halindeyiz. Kahramanlarımız bitmez kahramanlıklarımızda bitmez. Bu anlamda Allah iyi idarecileri başımızdan eksik etmesin. Şu durumda gençlerden söz etmeden geçemeyeceğim. 15 Temmuz'da 17-25 yaş aralığı 47 gencimiz şehit olmuştur. Bu şehit olanların nerdeyse 5'de biri anlamına geliyor. O gecede 17 yaşında bir gencimiz şehit olmuştu. Bir iman sağlam bir duruş meselesidir. Böyle vatan evladı olduğu sürece Allah bir milleti devirmeyecek, bayrağımızı indirmeyecek, ezanımızı susturmayacaktır inşallah. Bu anlamda Allah iyi idarecileri başımızdan eksik etmesin. Bizi her zaman iri tutsun, diri tutsun, iyi olalım diyor hepinizi allaya emanet ediyorum. " ifadelerini kullandı. 

Program sonrasında İlçe Kaymakamı Ali Edip Budan ve protokol üyeleri tarafından Kulu Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Erdoğan ve Dernek Üyeleri ziyaret edildi.

Törene, Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Belediye Başkanı Murat Ünver, Kulu İlçe Jandarma Bölük Komutan Vekili Ali Gümüş, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Ali Erzurum, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Kemal Kale, protokol üyeleri ile sivil ve askeri erkan, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ