Kulu’da din görevlileri ve okul müdürlerinden destek

Konya'nın Kulu ilçesinde, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş üstü ve kronik hastaların acil yardım ihtiyaçlarını Kulu Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal ve Destek Grubu'da yer alan din görevlileri ve okul müdürleri de destek vermeye başladı.

Kulu’da din görevlileri ve okul müdürlerinden destek
01 Nisan 2020, Çarşamba günü, saat 15:18 'de eklendi.
Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan Başkanlığında oluşturulan ve Vefa Sosyal Destek Grubu"nda  bulunan Kulu İlçe Müftülüğü din görevlileri ve Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Müdürleri koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sefeberbelik başlattı. Din görevlileri ve okul müdürleri vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele veriyor. Mahallelerde tespit çalışmalarınıda sürdüren Vefa Grubu görevlileri, kronik hastalığı bulunan vatandaşlarında ihtiyaçlarına kısa sürede yetişerek cevap veriyor.

Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Vefa Sosyal Destek Grubu çerçevesinde tüm kurumlar ile işbirliği içerisinde olduklarını belirterek, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlara dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunduklarını ifade etti.

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ