Kulu’da “Sağlık için el ele“ kampanyası

Kulu Belediyesi ve Kulu Meslek Yüksekokulu işbirliği ile yeni tip koronavirüse karşı sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla 'Sağlık İçin El Ele' kampanyası kapsamında 30 bin tek kullanımlık pet bardak dağıtımı gerçekleştirildi.

Kulu’da “Sağlık için el ele“ kampanyası
13 Ocak 2021, Çarşamba günü, saat 16:26 'de eklendi.
Kulu Belediyesi ve Selçuk Ünivesitesi, Kulu Meslek Yüksekokulu işbirliği çerçevesinde sosyal farkındalık projesi kapsamında 'Sağlık İçin El Ele kampanyası başlatıldı. Kampanya çerçevesinde üzerinde maske, mesafe, hijyen yazan ve Kulu Belediyesi ile Selçuk Ünivesitesi Kulu Meslek Yüksekokulunun logolarının bulunduğu 30 bin tek kullanımlık pet bardak esnaf ve vatandaşlara dağıtıldı.

Kulu Belediyesi önünde gerçekleşen etkinliğe, Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver, Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan, Selçuk Üniversitesi Kulu Meslek Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Turan Demirci,  Yüksekokul Öğretim Görevlisi Halit Bilici, Yüksekokul Sekreteri Adil Yaşar ve personeller katıldı.
Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver kampanya ile ilgili  bilgilendirmelerde bulundu. Ünver yaptığı açıklamasa: "Bugün Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ile beraber bir farkındalık oluşturmak amacıyla faaliyet başlatmış bulunmaktayız. Öncelikle bu faaliyetin yürütülebilmesi için öncelik yapan Meslek Yüksekokulu Turan beye çok teşekkür ederim. Kampanyanın amacı bildiğiniz gibi bütün dünyayı saran Türkiye'mizde doğal olarak içinde bulunduğu bu koronavirüs illetinden bir an önce kurtulmak amaçlı halkı bilinçlendirmek için yapılan bir kampanyadır. Bu kapsamda üniversitemiz ile beraber belki maddi değeri çok fazla değil ama sembolik değeri yüksek olan kağıt bardak beraberce organize edildi. Sağlık Bakanlığımız bu konularda bütün dünyaya örnek olacak işler yapmaktadır. Bizlerde yerel anlamda gücümüz yettiği kadar bir farkındalık oluşturmak amacıyla ufak bir katkı ile halkımıza ve esnafimıza bu bardakları dağıtarak farkındalık oluşturmak için bir kampanya başlattık. Bu bardağımızda bir tarafında Kulu Belediyesinin bir tarafında da Selçuk Üniversitemiz Kulu Meslek Yüksekokulunun amblemi var. Amacımız 'Sağlık için el ele' diye bir kampanya oluşturmaktır. Maske, mesafe, hijyen kurallarına halkımızın bundan sonra daha dikkatli davranmasını sağlamak, buna dikkat çekmek ve mümkün mertebe bu saatten sonra tek kullanımlık bu şekildeki bardaklara teşvik etmektir. Teşekkür ediyorum. " dedi.
Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Turan Demirci ise konuşmasında; " Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Sağlık Bakanımız gerçekten büyük gayret sarfediyor. Bizimde bu gayretlere karşı destekçi olmamız gerekiyor. Dolayısıyla esnafımıza hem ekonomik şartların zor olduğu hem sağlıksal anlamda problemler yaşadığımız şu günlerde esnafımıza ve vatandaşlarımıza moral vermek istiyoruz. Dolayısıyla 'Sağlık içinde el ele' şeklinde bir kampanya başlattık. Meslek Yüksekokulumuz aynı zamanda belediyemizle beraber maske, mesafe ve hijyen kurallarına mümkün olduğunca uyulması gerektiğinide esnaflarımıza çalışma saatleri sürecinde dikkat etmelerini önericez. Aynı zamanda çay içerken veya başka bir şey içerken maskelerimizi indiriyoruz. Indirirken mevcut üretmiş olduğumuz bardaklarımızla maske, mesafe ve hijyeni görüp kendilerinin tekrardan dikkate almalarını rica etmiş olacağız. Görsel bir sembol oluşturmuş olacağız. Bu konuda biz destekçi oldukları için Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy hocamıza teşekkür ediyorum."  ifadelerine yer verdi. 

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ