Kulu’da sosyal mesafeli ilk cuma kılındı

Konya'nın Kulu ilçesinde yeni tip koronavirüs tedbirleri ve normalleşme planları kapsamında ilk kez cemaatle birlikte Cuma namazı kılındı.

Kulu’da sosyal mesafeli ilk cuma kılındı
29 Mayıs 2020, Cuma günü, saat 14:33 'de eklendi.
Kulu ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta toplu ibadet ve faaliyetlerine ara verilen camilerde ilk cuma namazı kılındı. Ilçe'de camilerin avlularında ve belirlenen yerlerde sosyal mesafe kuralına uygun ve maskeli bir şekilde 1-1.5 metre aralıklarla yapılan hazırlıkların ardından toplu şekilde namaza duruldu. Kulu Merkez Cami önünde ise vatandaşlara namaz öncesi Kulu Belediyesi tarafından tek kullanımlık seccade ve maske dağıtımı yapıldı.

Çok sayıda vatandaşın saf tuttuğu namazı ise Kulu Müftüsü Muhsin Yıldız kıldırdı. Merkez Camisinde namaz öncesi konuşan Müftü Yıldız sosyal mesafe kuralına uyum sağlanması gerektiğini belirterek, alınan kararla öğle ve ikindi namazlarının cemaatle kılınabileceğini söyledi. Müftü Yıldız tarafından yapılan duanın ardından vatandaşlar hep birlikte Cuma namazını kıldı.

Kon Tv Kulu Muhabirine konuşan vatandaşlar ise bugünü sabırsızlıkla beklediklerini, özlediklerini belirterek, devamının olması için dua ettiler.

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ