MHP’li Kara’dan Kadınhanı Osmancık Göleti hakkında Bakana soru

Kadınhanı ilçesinde bulunan ve bölge halkının tarımsal sulamada kullandığı Osmancık Göleti hakkında bakanlığa soru soran MHP Konya Milletvekili Esin Kara: "Göletin baraj göleti olması, yer altı kaynaklarından beslenememesi ve tabanının yıllar içerisinde çakıl ve toprak ile dolması nedeniyle her yıl depolanabilen su miktarı azalıyor. Bu yüzden gölet bölgelerdeki çiftçilerin kullanımına yetmemektedir" dedi.

 MHP’li Kara’dan Kadınhanı Osmancık Göleti hakkında Bakana soru
25 Kasım 2020, Çarşamba günü, saat 14:06 'de eklendi.
Kadınhanı ilçesinde bulunan ve bölge halkının tarımsal  sulamada kullandığı Osmancık Göleti hakkında bakanlığa soru soran MHP Konya Milletvekili Esin Kara, "Kadınhanı ilçemizin Osmancık Mahallesinde bulunan ve yapımı 1988 yılında tamamlanan Osmancık Baraj Göleti tarımsal faaliyetlerde bulunan bölge halkının sulama faaliyetlerinde ihtiyaç duyduğu suyu karşılamaktadır. Barajdan yararlanan kişi sayısı yaklaşık 8000 civarındadır. Osmancık Mahallesi dışında komşu yerleşim yerlerinin sulama ihtiyaçlarını da karşılayan göletten temin edilen su ile bölgede patates, fasülye, mısır gibi ürünler yetiştirilmektedir. Göletin Baraj Göleti olması, yer altı kaynaklarından beslenememesi ve tabanının yıllar içerisinde çakıl ve toprak ile dolması nedeniyle her yıl depolanabilen su miktarı azalmakta ve çevre bölgelerdeki çiftçilerin kullanımına yetmemektedir.” dedi.
GÖLET TEMİZLENMESİ ÜRETİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Kara Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli'ye şu soruları sordu; Osmancık Göleti'nin temizlenmesine yönelik yıl sonuna kadar bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır? 
Osmancık Baraj Göleti'ne biriken suların taksim edilmeden evvel arıtılması maksadıyla bölgeye bir arıtma tesisi kurulması yönünde bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ