Milletvekilleri sınıfta kaldı

Çoğu hukukçu 200 milletvekili, ara bulucu olmak için Adalet Bakanlığı sınavına girdi ve hiçbiri barajı aşamadı.

Milletvekilleri sınıfta kaldı
11 Aralık 2019, Çarşamba günü, saat 08:51 'de eklendi.
Adalet Bakanlığı'nın yaptığı arabuluculuk sınavına giren 200 civarındaki milletvekillinin neredeyse tamamına yakınının sınavı geçemediği öğrenildi.

Türkiye gazetesinin haberine göre, Adalet Bakanlığının 24 Kasım'da yaptığı arabuluculuk sınavına yaklaşık 30 bin kişi girmişti. Yaklaşık 200 civarındaki milletvekilli de sınavda ter dökmüştü.

Milletvekillerinin büyük bölümü, Adalet Bakanlığı Ara Buluculuk Daire Başkanlığının verdiği eğitimlere de katılmıştı. Edinilen bilgilere göre, sınavda 91 ve üzerinde puan alan 6 bin 271 kişi başanlı oldu. Ancak milletvekilleri kazananlar arasında yer almadı.

BİR PUANLA KAÇIRDI

Ara buluculuk sınavında en fazla puanı alan milletvekili AK Partili Ramazan Can oldu ancak Can da 90 puan almasına rağmen barajı geçemedi. Can, sınavda sorulan 100 sorudan 90'nını doğru cevapladı. Bir soruya daha doğru cevap vermiş olsaydı ara bulucu olmaya hak kazanacaktı.

AK Parti milletvekillerinden Orhan Kırcalı 89, Yılmaz Tunç 88, Recep Özel 88, Ahmet Aydın 69 puan aldı. CHP'li Mahmut Tanal 74 puan alırken, Adalet Bakanlığı Ara Buluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar da 88 puan almasına rağmen sınavı kazanamadı.

AK Parti Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da 74 puan alarak başarısız olan isimler arasında yer aldı.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ