Milli halterciler 41 madalyaya ulaştı

Halter Federasyonu As Başkanı İlker Özkan, İsrail'de devam eden Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonası'nın 4. gün sonunda 41 madalyaya ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Milli halterciler 41 madalyaya ulaştı
11 Aralık 2019, Çarşamba günü, saat 15:49 'de eklendi.
İsrail'in Eliat şehrinde 6 Aralık'ta başlayan Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonası'nın 4. günü sonunda milli sporcular 2 gümüş, 5 bronz  madalya kazandı.

Erkekler U15 kategorisi 67 kiloda ülkemizi temsil eden Furkan Aydın koparmada bronz, silkmede bronz, toplamda ise Avrupa üçüncüsü oldu. U15 73 kiloda yarışan Enes Çelik ise koparmada bronz, silkmede 7., toplamda ise 6. oldu.Bayanlar U17 kategorisi 49 kiloda ülkemizi temsil eden Sedef Şafak koparmada bronz, silkmede gümüş, toplamda ise Avrupa ikincisi oldu.

Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonası'nın dördüncü günün sonunda

Halter Federasyonu As Başkanı İlker Özkan, Yıldızlar ve U15 kategorisinde madalya kazanan Milli sporcuları tebrik etti. Sonuçlardan son derece memnun olduklarını ifade eden Özkan, "Ülkemiz adına kazanılan madalyalar bizleri gururlandırmıştır. Milli sporcularımız 4. gün sonunda 10 altın, 15 gümüş, 16 bronz olmak üzere toplam 41 madalyaya ulaştı. Türk halterinin uluslar arası arenadaki bu başarısında emeği geçen kulüplerimizi ve antrenörlerimizi kutluyorum” dedi.
 
 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ