Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Muhittin Güzelkılınç Ortaokulu’nda teknoloji ve bilim sergisi

AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Meram Muhittin Güzelkılınç İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim ve Teknoloji Tasarım Sergisi'nin açılışına katıldı.

Muhittin Güzelkılınç Ortaokulu’nda teknoloji  ve bilim sergisi
15 Nisan 2019, Pazertesi günü, saat 16:02 'de eklendi.

TÜBİTAK Türkiye'de öğrencileri bilim ve teknolojiye yönlendirmek amacıyla okullarda geliştirilen  projeleri farklı okullarda sergilemeye devam ederken Muhittin Güzelkılınç İmam Hatip Ortaokulu'nda açılan sergi büyük ilgi odağı oldu. 

Serginin açılışında konuşan AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, dünyanın teknoloji ve bilim çağını yaşadığı günümüzde bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekti. 

Bundan 20 yıl önce bu tür projeleri görmek için insanların İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde müzelere gittiğini ifade eden Sorgun, ”Bugün Konya'nın kenar bir mahallesinde bir okulumuzda teknoloji ve bilim üzerine sergi açılıyor. Bu bizim iktidar olarak bilim teknoloji ve insanımıza verdiğimiz değeri gösteriyor." dedi.

Sergideki projeleri öğrencilerle birlikte inceleyen Sorgun öğrencilere tavsiyelerde bulundu. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erkan Yakışır ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca'nın da hazır bulunduğu sergi açılışına öğrenci velileri de büyük ilgi gösterdi.
 

Bu haber 616 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ