Özdemir’den AA’nın 100. yıl dönümü için kutlama mesajı

Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Anadolu Ajansının (AA) 100'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özdemir’den AA’nın 100. yıl dönümü için kutlama mesajı
06 Nisan 2020, Pazertesi günü, saat 13:16 'de eklendi.
Özdemir, mesajında, Milli Mücadele'nin başladığı yıllarda Anadolu'nun sesini İstanbul'a ve dünyaya duyuran sınırlı yayın organlarının dışında başka bir gazetenin olmadığını belirtti.

Anadolu Ajansının, Milli Mücadele'nin başarılarını tüm dünyaya duyurmak maksadıyla kurulduğuna değinen Sefa Özdemir, şunları kaydetti: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla, Celal Bayar, Halide Edip ve Yunus Nadi'nin öncülüğünde 6 Nisan 1920'de Anadolu Ajansı kuruldu. Kuruluşunun üzerinden bir asır geçen Anadolu Ajansı, bugün bünyesinde barındırdığı, binlerle ifade edilen, birbirinden değerli gazeteci meslektaşlarımızla, doğru, tarafsız haberciliği ve dünya genelindeki yaygınlığı ile hakikaten bir dünya ajansı konumundadır. Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Anadolu Gazeteciler Federasyonu yönetimleri olarak Anadolu Ajansımızın 100. yılını tebrik ediyor ve nice asırlara ulaşmasını diliyoruz."

 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ