Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Özel Eğitimin Sesi Korosundan konser

Özel eğitim okullarında okuyan öğrencilerden oluşan koro Engelliler Haftası dolayısıyla bir konser verdi.

Özel Eğitimin Sesi Korosundan konser
16 Mayıs 2019, Perşembe günü, saat 17:47 'de eklendi.

Konya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Engelliler Haftası organizasyonuyla şehrin farklı özel eğitim okullarında okuyan öğrencilerden oluşan koro Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda bir konser verdi. 

Konserde özel öğrenciler tarafından Segâh, Hüseynî, Nihavent, Kürdî, Hicaz ve Rast makamlarında ilahiler seslendirildi. İlahilere yine özel öğrenciler tarafından sema gösterileri ve işaret dili ile eşlik edildi.

Konserde özel öğrencilerle birlikte Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet Altuntaş ve Aydın Uygun ile öğretmenler de ilahiler okudu.

Vali Yardımcısı Mehmet Aydın programda emeği geçen herkese teşekkür ederek, Orkestra Şefi Müzik Öğretmeni Özenir Asmacık Koyuncu'ya belge verdi. 

Konsere Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ın eşi Dr. Funda Toprak, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. 
 

Bu haber 1903 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ