PANKOBİRLİK’te seçim heyecanı!

29 Eylül'de Konya Büyükşehir Stadyumu'nda yapılması planlanan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin seçimli olağan genel kurulu kentteki koranavirüs vakalarının artış göstermesi nedeniyle 31 Ekim'e ertelenmişti.

PANKOBİRLİK’te seçim heyecanı!
27 Ekim 2021, Çarşamba günü, saat 10:36 'de eklendi.
Beklenen gün geldi... 69. Seçimli Olağan Genel Kurulunda 22 yıldır başkanlık koltuğunda oturan ve TORKU gibi bir marka oluşturan Recep Konuk, aday olmayacağını açıklamıştı.

Başkan Konuk'un "Kurum olarak tazeleneceğiz, ben ve arkadaşlarım görevimizi yapmanın iç huzuruyla nöbet görevimizi tamamlayacağız. Emaneti taşımaya talip olan ve ortaklarımızın teveccüh göstereceği arkadaşlarımıza nöbeti devredeceğiz” açıklamasının ardından adayların fazlalığı da dikkat çekti.

5 isim adaylığını açıkladı
Konya Şeker Merkez Kampüsünde basına kapalı gerçekleşen 69. Seçimli Olağan Genel Kurulunda 5 aday yarışıyor. O adaylardan öne çıkan isimlerden biri Özkan Taşpınar
Taşpınar, 12-13 Aralık 2009 seçimlerinde Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesinde 2 dönem başkanlık yaptı. 2013 yılından bu yana Konya Ticaret Borsası Meclis Üyeliği ve Meclis Başkan vekilliği görevini sürdürmekte. 2017 yılında seçildiği Ulusal Hububat Konseyi Yönetim Kuruluna başkanlığını da yürütmekte. 

Bir diğer isim Çumra Şeker'in kuruluşunda yer alan isimlerden olan Ramazan Erkoyuncu… Konya Şeker Yönetim Kurulu Üyesi olan ve Şeker Süt'te Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Erkoyuncu, bugün inşaat, tarım ve gıda sektöründe hizmet veriyor.

Çumra Eski Belediye Başkanı Yusuf Erdem, Alişan Taşpınar ve Mehmet Öğdüm'de  adaylığını açıklayan diğer isimler arasında…
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin başkan adayları ve pusula renkleri belli oldu

Özkan Taşpınar = Turuncu Oy Pusulası

Ramazan Erkoyuncu = Kahverengi Oy Pusulası

Alişan Taşpınar = Mavi Oy Pusulası

Yusuf Erdem = Kırmızı Oy Pusulası

(Konhaber / Kemal Sayın)
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ